Placeholder
Staj Olanakları

Staj Olanakları

Staj programlarımız ile, heyecanlı ve gelecek vadeden öğrencilerimizle kariyer yolculuklarının ilk adımında buluşmayı hedefliyoruz.

Yürüttüğümüz staj programlarıyla genç yetenekleri tanırken, aynı zamanda iş hayatına ilişkin deneyim kazanarak yetişmelerini,  kurumumuzu ve kültürümüzü yakından tanımalarını sağlıyoruz.

Şirketlerimizde staj yapmak isteyen öğrencilerin öğrenimleri gereği stajlarının zorunlu olmasını ön koşulumuz olarak tutuyoruz. Staj yaptıkları alanlarda iyi performans gösteren öğrencilerin staj sürelerini uzatılabiliyor ve iş olanaklarında öncelikli olarak değerlendiriyoruz.

  • Genel staj başvurularını Şubat ayı içinde alarak, staj başvurularını Mart ayı içinde sonuçlandırıyor ve başvuru sonuçlarını e-posta yoluyla bildiriyoruz.
  • İkinci olarak anlaşmalı olduğumuz üniversitelerle iş birliği esasında dayanan ‘Ortak Eğitim’ modeli kapsamında her sene çok sayıda öğrenciye 3.5 ay süren staj olanağı sağlıyoruz.
  • Üçüncü olarak her sene yaz döneminde Ankara Üniversitesi GAMA Meslek Yüksekokulu, Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi bölümünde yer alan öğrencilerimize GAMA Enerji santrallerinde 2 ay süren staj programları uyguluyoruz.