Placeholder
Kültür ve Sanat

Erimtan Müzesi – Salı Konserleri

Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi kültürel mirasımızın korunması ve tanıtılması amacıyla GAMA Holding ortaklarından Yüksel Erimtan’ın koleksiyonunun sergilendiği, arkeolojinin yanı sıra çağdaş sanat ve müzeciliğe de yer veren özel bir kurum olarak kurulmuştur. 2015’in ilk çeyreğinde açılan, Ankara Kale meydanında konumlanan müze binası, Ankara’nın tarihi dokusuna uyan çağdaş bir mimari dil ile ziyaretçilerini karşılarken, aynı zamanda kentin sanatsal aktivitelerine yeni bir nefes getirmiştir.

GAMA Holding olarak sanata verdiğimiz destek kapsamında, Erimtan Müzesinin Salı günü konserlerine 2015-2018 yılları arasında sponsor olunmuştur. “Müze’de Müzik / Salı Konserleri” ana başlığı altında verilmekte olan bu oda müziği konserlerinde, Türkiye’nin usta müzisyenleriyle genç ve gelişmekte olan yetenekleri, farklı programlarla dinleyici karşısına çıkmaktadır. Sanat Yönetmenliğini Şefik Kahramankaptan’ın üstlendiği Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi  Salı Konserleri’nde her sezon 8 ayda 16 programlı konser planlanmaktadır.

Konserler ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Sevda-Cenap And Vakfı – Ankara Müzik Festivali

GAMA olarak belirli bir program çerçevesinde, üniversiteler ve çeşitli sivil toplum kuruluşları ile özellikle eğitim ve kültürel alanlarda ortak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Sevda-Cenap And Vakfı’nın her yıl düzenlediği Ankara Müzik Festivali’ne 2009-2017 yılları arasında verdiğimiz destek ile festivalin gerçekleşmesine katkıda bulunulmuştur.

Yayınlar

Türkiye’ye Enerji Verenler

GAMA’nın kuruluşunun 50. yılı kutlamaları çerçevesinde hazırlanan “Türkiye’ye Enerji Verenler” kitabının satışı Türk Eğitim Vakfı, “Genç Enerjiler Eğitim Burs Fonu”na bağışlanmaktadır.

Hayalden Gerçeğe Bir İstanbul Öyküsü: Marmaray

Ulaşım sektörümüzün kilometre taşlarından biri olan TAISEI – GAMA – NUROL ortaklığı tarafından yapılan Marmaray Projesi’nin öyküsü GAMA Holding tarafından kitap haline getirilmiştir.

Geçmişin Yol İzleri

GAMA’nın ortaklarından C. Erol Özman’ın hayat hikayesini anlattığı ‘Geçmişin Yol İzleri’ kitabının bütün geliri gençlerin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla Türk Eğitim Derneği (TED) hizmetine sunulmuştur.